Success Story: Ako sa Molram stala bezpapierovou firmou počas pandémie

O Molram

Molram  je dlhoročne pôsobiacou spoločnosťou s bohatou históriou, ktorá bola založená v roku 1976 v Izraeli. Zameriava sa na stavbu žeriavov pre všetky typy priemyselných odvetví a v súčastnosti sa ich činnosti orientujú hlavne na poskytovanie služieb údržby a opráv - od potravinárskeho priemyslu, farmaceutického priemyslu až po chemický priemysel. Ako mnoho ďaľších podnikov sa firma počas pandémie ocitla v ekonomickej kríze, ktorú prekonala vďaka integrovanému manažmentovému systému Odoo.

Cesta k digitalizácii

Jedným z dôvodov, prečo sme do spoločnosti Molram zaviedli softvér Odoo je to, že naši technici chodili do terénu so zošitom a perom, s ktorými boli vždy  len problémy. Odkedy sme prešli na Odoo, každý zamestnanec má softvér vo svojich mobilných telefónoch, čo nám zabezpečuje veľmi rýchlu a efektívne vykonanú prácu. Už žiadne ,,Zabudol som si zošit" a ,,Zabudol som si pero". Tomu je už navždy koniec, prehlásila Naama Ben-Meit, CEO Molram. 

Aj napriek veľkému množstvu papierovania, mnoho technikov nechcelo zrazu zmeniť ich doterajší spôsob práce. No po pár týždňoch od implementácie už všetci technici naplno pracovali v novom systéme cez mobilný telefón alebo tablet. Ich správy sú odteraz vyhotovené efektívne a údaje sú ihneď dostupné pre všetkých zamestnancov, ako aj najmä pre klientov. Molram odteraz nestráca čas presunom veľkých dát z jednej platformy do druhej a tým pádom sa firma môže zameriavať na úkony, ktoré prinášajú viditeľné výsledky.


Zdroj: Molram: Paperless Field Service with Odoo

Až doteraz sme v Molram robili všetko manuálne. V súčastnosti sme všetky operácie presunuli online. Je to úžasné. Softvér Odoo dal do poriadku všetky naše činnosti v teréne, či už sa jedná o plánovanie inštalácie, údržby alebo zhromažďovania dát usporiadaným a produktívnym spôsobom,”  povedala Naama Ben-Meit, CEO Molram. 

Údajte, ktoré predtým zvykli zapisovať ručne na papieroch sú od implementácie Odoo prístupné kedykoľvek a ich vyhľadávanie v systéme na jednom mieste je veľmi rýchle a jednoduché. Technici už nepociťujú žiadne starosti s neefektívnou administratívou a nemusia chodiť do auta alebo domov pre reporty a zakladače. Jednoducho vyplnia report na mieste, podpíšu ho online a správu odošlú v priebehu niekoľkých sekúnd. Žiadne plytvanie časom a žiaden stres. 

S Odoo sme začali spolupracovať v priebehu vypuknutia pandémie, ktorá nás veľmi nepriaznivo zasiahla. Integrovaný softvér Odoo nás doslova zachránil. Bez neho by sme nemohli mať stály prehľad o tom čo sa deje v spoločnosti, práca na ďiaľku by nebola ani zďaľeka taká efektívna a kvalitne vykonaná, no najhlavnejšie je to, že by sme neboli schopní byť tu pre našich klientov 24/7. Bez Odoo by sme túto náročnú situáciu jednoducho nezvládli, dodala Naama Ben-Meit, CEO Molram. 


Teší nás, že v 26HOUSE môžeme byť súčasťou príbehov ako je tento a že naše produkty majú silu zlepšovať životy nielen obchodným spoločnostiam, ale aj jednotlivcom.

V dnešnej dobe, viac ako kedykoľvek predtým, sa musíme navzájom podporovať v dosahovaní vytúžených cieľov. Na presne tejto filozofii je postavená firma 26HOUSE, zlatý partner Odoo pre slovenský a český trh, kde okrem vecných informácií získate aj bezplatnú konzultáciu.

Pomáhame firmám rásť online - 26HOUSE


5 tipov podľa čoho by sme mali vyberať systém ERP v roku 2021